Duše pokožky 3

ORGANICKÁ A VYSOKÁ TOLERANCE KNOW-HOW


Přírodní péče o pleť EAU THERMALE JONZAC® neobsahuje žádné syntetické látky, které by mohly způsobit podráždění. Všechny krémy EAU THERMALE JONZAC® mají vysokou toleranci(1), aby se minimalizovalo riziko alergických reakcí. Kosmetika EAU THERMALE JONZAC® s vysokou toleranci(1) je ideální pro všechny typy pleti, dokonce i pro nejcitlivější kůži.

 

CO JE TO IRITACE KŮŽE?

Podráždění kůže je rozpoznatelné, protože kůže pne, pálí a objevují se zejména červené skvrny.

Tření způsobené drsnými látkami nebo plenkami, faktory vnějšího prostředí, jako je vítr a chlad, a také opakovaná expozice hygienickým a kosmetickým přípravkům na péči o pleť obsahujícím dráždivé látky (například sulfáty v mycích prostředcích na tělo) mohou způsobit podráždění.

CO JE ALERGIE KŮŽE?

Duše kůže obrázekAlergie na kůži se projevuje nejčastěji zarudnutím, svěděním, otoky nebo puchýři. Projevuje jako vyrážka nebo ekzém. Tyto příznaky vznikají reakcí našeho imunitního systému na alergen.

 

V tomto případě příčina pochází z alergenu. Alergická kontaktní dermatitida může být způsobena molekulami, jako jsou konzervační látky (například MIT, znamenající methylisothiazolinon), a také některé složky vonných látek.

 

CO GARANTUJE CERTIFIKOVANÝ ORGANICKÝ PRODUKT JONZAC?

Nejméně 95 % složek je přírodních. cosmebio logo

Certifikované organické produkty společností Jonzac neobsahují látky, které narušují integritu pokožky a které mohou pokožku potenciálně dráždit.

Díky tomu je organická kosmetika s certifikací Jonzac obzvláště podobná pokožce.

Naše společnost přísně zakazuje následující složky:

  • Místo dráždivých ethoxylovaných emulgátorů (PEG = polyethylenglykol) používáme emulgátory, jako jsou lecitiny a glukosidy.
  • Kontroverzní konzervanty (parabeny a fenoxyethanol) se v našich výrobcích nepoužívají. Vyvinuli jsme vlastní konzervační systém, který je efektivní a s dobrou snášenlivostí: náš patentovaný Komplex 3C.
  • Rovněž se nepoužívají okluzivní minerální oleje. Používáme estery mastných kyselin nebo rostlinné oleje.
  • V našich produktech jsou rovněž zakázána syntetická barviva a potenciálně alergické chemické filtry.

CO JE PEG?

PEG znamená polyethylenglykoly. V tradičním kosmetickém průmyslu se PEG používají jako emulgátor.

Studie in vitro na kůži prokázaly, že životaschopnost buněk je při vystavení polyethylenglykolu 20 %. PEG vyvolává při styku s kůží stres, na který buňky reagují a jejich životaschopnost se mění. Výsledkem je podráždění nebo suchá pokožka.

PEG jsou v certifikovaných ekologických produktech zakázány.

Jonzac využívá emulgátory na bázi fosfolipidů.

Ve stejné studii bylo prokázáno, že použití fosfolipidových emulgátorů respektuje rovnováhu pokožky, protože při kontaktu s nimi nedochází k poškozování buněk.

Tyto emulgátory plně respektují pokožku a zároveň ji účinně hydratují a zvyšují účinnost aktivních složek obsažených v produktech Jonzac.

 

CO ZNAMENÁ VYSOKÁ TOLERANCE(1)?

Péče o pleť s vysokou tolerancí(1) je navržena tak, aby se minimalizovalo riziko alergických reakcí. ruka voda jonzac

Protože každý člověk je jedinečný, není možné dosáhnout nulového rizika vzniku alergie. Jonzac věnuje maximální úsilí pro zajištění minimálního rizika vzniku alergických reakcí.

Pokud jde o složení, vyhýbáme se všem surovinám, o nichž je známo, že způsobují alergickou reakci.

 

 

CO DĚLÁ JONZAC RECEPTURY SPECIÁLNÍMI?

Tyto receptury jsou 100 % bezpečné(6) pro pokožku díky našemu know-how.

Toto know-how, které spočívá na ekologické certifikaci a vysokou toleranci(1), zaručující dokonalou podobnost s pokožkou, protože neobsahuje látky, které by ji mohly stresovat nebo dráždit a tím zaručuje maximální souznění s pokožkou.

Tato jedinečná kombinace Jonzac nabízející produkty organické a vysoké tolerance(1) je ideální pro všechny typy pleti, dokonce i pro ty nejcitlivější.

 

JAK VYSVĚTLÍTE SOUZNĚNÍ S POKOŽKOU A VYSOKOU TOLERANCI?

CHRISTINE LAFFORGUE, FARMACEUT, VYSOKÁ ŠKOLA FARMACIE, UNIVERZITA PARIS-SUD

Christine Lafforgue Certifikované organické produkty Jonzac neobsahují PEG, jsou nahrazeny šetrnými emulgátory.

Jako emulgátory jsou využívány lecitiny a glukosidy.

Díky těmto emulgátorům je voda zabudována do rezervoáru, ze kterého se postupně uvolňuje do pokožky, což zajišťuje trvalou hydrataci.

Produkty Jonzac obsahují složky vybrané pro svou vysokou toleranci s pokožkou a jsou obohaceny o Termální isotonickou vodu Jonzac, která aktivuje metabolismus obnovy buněk, vytváří dokonalou harmonii s pokožkou a činí z těchto produktů ideální spojence pro všechny typy pleti, dokonce i pro ty nejcitlivější.

(1) Formulováno tak, aby se minimalizovalo riziko alergických reakcí. (2) Suchý extrakt při 180 °C. (3) Na úrovni epidermis. (5) Sulfátově povrchově aktivní látky. (6) Bezpečné použití.